Moc i Siła vol. 5 – relacja i wyniki z zawodów

Sekcje

Moc i Siła vol. 5 – niektórzy po raz pierwszy w życiu szczerze dopingowali swojego partnera

 

Kolejna edycja, nowa formuła, nowy rekord frekwencji. Moc i Siła na dobre zakorzeniła się w świadomości wspinaczy z Poznania i okolic. 15 listopada bulderownię Blok Haus odwiedziło ponad 100 zawodników. Jak się zmieścili na jednym materacu? Nie do końca wiadomo. Wiadomo za to, że czekało na nich 20 baldów, DJ, pełna oprawa i BMW do wygrania na weekend.

 

mis5-095-620x413

Moc i Siła vol. 5 odbyła się w nowej, udoskonalonej formule. Organizatorom udało się podnieść poziom obydwu kluczowych składników dwukrotnie. Zarządzili występy parami w kategoriach: męskiej, damskiej i mieszanej. Nie przyczyniło się to może do wyłonienia faktycznie najsilniejszych zawodników, ale dodało imprezie pikanterii, emocji i „taktycznego ducha”. Ów duch polegał na tym, że niektórzy po raz pierwszy w życiu szczerze dopingowali swojego partnera – za zrobienie balda przez obydwie osoby z pary drużyna otrzymywała dodatkowy punkt.

mis5-109-620x413

Rzadko w zawodach wspinaczkowych można wygrać BMW. Nawet na weekend. W Mocy i Sile można było, i to niekoniecznie wygrywając zawody. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkową konkurencję – połączenie bulderingu i sprintu – dzięki której 2 dni z samochodem wygrała także para, która nie zameldował się w finale.

15-listopada-2014-paula--MG-8830-620x413

15-listopada-2014-paula--MG-8974-620x407

V Moc i Siłę wygrały zespoły: Artur Podolski i Michał WrzesińskiPaulina Majda i Monika Praissoraz Emilia Płaczek i Tomasz Ugorski. Po raz kolejny Blok Haus odwiedzili nie tylko poznaniacy – pojawili się dobrze znani goście z Gniezna, Leszna, Wrocławia i Torunia.

15-listopada-2014-paula--MG-9043-620x413

Organizatorzy dziękują sponsorom, bez których te bardzo udane zawody byłyby udane dużo mniej: dealerowi BMW Smorawiński, Sklepowi Górskiemu „Taternik”, firmie Prolighting  oraz DJ-owi Lobo i Jankowi.
Wyniki finałów
Mężczyźni
 1. Artur Podolski i Michał WrzesińskiBMW smorawinski logo
 2. Ryhu Sroka i Łukasz Tyma
 3. Grzegorz Lisowski i Tomasz Wawrzyniak
  Patryk Domagała i Bartosz Pazoła
Kobiety
 1. Paulina Majda i Monika Praiss
 2. Karolina Florczyk i Nina Owieśna
 3. Agnieszka Gościniak i Maja Hoffa
Mikst
 1. Emilia Płaczek i Tomasz Ugorski
 2. Agnieszka Konopka i Paweł Lulek
 3. Gosia Żubka i Łukasz Deręsowski
Moc i Siła vol. 12 – Czar Par – relacja

Moc i Siła vol. 12 – Czar Par – relacja

Formuła startowania parami, zawierająca w sobie najszczytniejsze tradycje alpinizmu, w praktyce okazuje się zawsze wentylem, przez który uchodzi sportowa złość. Jeśli przez przypadek wziąłeś na zawody nie te buty, to winnych tego stanu rzeczy nie trzeba daleko szukać....

Moc i Siła w Pucharze Polski SiM

Moc i Siła w Pucharze Polski SiM

Pokaż Moc i Siłę w Pucharze Polski! Zawody oficjalne + towarzyskie! 22-23 października 2016, Blok Haus, Poznań To już pewne. Cały październik ma lać. W całej Europie. Więc jeśli nie wybieracie się do Rocklands, to wyjście jest tylko jedno – Puchar Polski na Blok...

MiS vol. 10 Drugie urodziny Blok Haus! Relacja + wyniki

MiS vol. 10 Drugie urodziny Blok Haus! Relacja + wyniki

Moc i Siła vol. 10 – Blok Haus świętuje 2 urodziny   To było późnym sobotnim wieczorem w pierwszy weekend lipca. 10-tą edycją Mocy i Siły Blok Haus uczcił swoje 2. urodziny. Dojechał tort i kilku mocnych zawodników. Ci, którzy zwykli chodzić spać po „Gumisiach”...