Moc i Siła vol. 12 – Czar Par – relacja

Sekcje
Formuła startowania parami, zawierająca w sobie najszczytniejsze tradycje alpinizmu, w praktyce okazuje się zawsze wentylem, przez który uchodzi sportowa złość. Jeśli przez przypadek wziąłeś na zawody nie te buty, to winnych tego stanu rzeczy nie trzeba daleko szukać. Twój partner lub partnerka z pary przyjmie każdą ilość krytyki. A jeśli to właśnie drugiej połówce powinie się noga? Wtedy kwestia złej passy jest aż nadto oczywista. Sytuacja typu win-win!
Bądźmy szczerzy, dla organizatorów towarzyskich zawodów wspinaczkowych taka formuła to samograj! Wygrywają najsilniejsi, ale przegrani nie mogą czuć się do końca przegrani. Dobra atmosfera gwarantowana! Tym bardziej, że tym razem na Blok Hausie gwarantowanych było parę innych atrakcji. All Star Weekend dopiero za miesiąc, ale spragnieni wrażeń już w zeszły weekend mogli poczuć namiastkę konkursu wsadów. Oto w poznańskiej robotniczej dzielnicy odbyły się najprawdziwsze nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Skokach. Michael Jordan nie dojechał, ale zobaczyliśmy parę boulderowych talentów o bardzo wąskiej specjalizacji. Pierwszy nieoficjalny rekord skoczni, pokonując (na oko) jakieś dwie trzecie ściany ustanowił Janek Siemianowski. Ozdobą rywalizacji boulderowej był także pokaz aerial dance, podczas którego okazało się, że nie tylko alpiniści mają nerwy ze stali.
A jak tam sami alpiniści? Otóż przyjechało ich z różnych stron kraju aż 112. Zmagania wspinaczkowe składały się tradycyjnie z eliminacji, czyli maratonu na bezbłędność i finału, w którym szanse mieli ci, którzy zachowali najwięcej sił. Na ponad 30-tu baldach nakręconych przez duet Rafał&Wojti najlepiej zaprezentowały się pary: Michał Wrzesiński i Kuba Wójkowski, Zosia Sobota i Maria Ritter oraz Ewa Załuska i Piotr Kazubski.
Kronikarski obowiązek zmusza nas do napisania, że podczas zawodów uhonorowano także zwycięzców zakończonej na początku roku Ligi Bulderowej Blok Haus. Tak się złożyło, że w kategorii męskiej pierwsze miejsce (ex equo) wyglądało identycznie jak pierwsze miejsce zawodów. Przypadek? Osądźcie sami.
Organizatorzy, czyli Szkoła wspinania Pro climbing i boulderownia Blok Haus serdecznie dziękują sponsorom imprezy: Sklepowi Górskiemu „Taternik”, firmie Wild Country oraz Endorfinie.
Wyniki finałów
Mężczyźni
  1. Michał Wrzesiński, Kuba Wójkowski 166
  2. Bartek Błachnia i Bartek Pazoła 160
    Tomek i Romek Stefanowiczowie 160
Kobiety
  1. Zosia Sobota, Maria Ritter 110
  2. Ola Bieńkiewicz, Gosia Piskunowicz 94
  3. Daria Piwnicka, Ania Rudy 48
Mikst
  1. Ewa Załuska i Piotr Kazubski 171
  2. Paulina Tomczyk i Michał Wilk 165
  3. Ania Przybyłowska i Rafał Grześkowiak 142
Pozostałe wyniki -> TU.
FOTORELACJE:
Karolina Droga – foto
N
IGRA-photo foto
Momenty – Maciej Schmidt – foto
Sklep Górski Taternik – foto
T
omasz Szwajkowski – foto
R
afał&Tomek – foto
T
elewizja STK – video

 

Autor: Łukasz Tyma

Moc i Siła w Pucharze Polski SiM

Moc i Siła w Pucharze Polski SiM

Pokaż Moc i Siłę w Pucharze Polski! Zawody oficjalne + towarzyskie! 22-23 października 2016, Blok Haus, Poznań To już pewne. Cały październik ma lać. W całej Europie. Więc jeśli nie wybieracie się do Rocklands, to wyjście jest tylko jedno – Puchar Polski na Blok...

MiS vol. 10 Drugie urodziny Blok Haus! Relacja + wyniki

MiS vol. 10 Drugie urodziny Blok Haus! Relacja + wyniki

Moc i Siła vol. 10 – Blok Haus świętuje 2 urodziny   To było późnym sobotnim wieczorem w pierwszy weekend lipca. 10-tą edycją Mocy i Siły Blok Haus uczcił swoje 2. urodziny. Dojechał tort i kilku mocnych zawodników. Ci, którzy zwykli chodzić spać po „Gumisiach”...

Moc i siła vol. 9 Wiosenny Maraton – Wyniki

Moc i siła vol. 9 Wiosenny Maraton – Wyniki

Wyniki 9 edycji mocno towarzyskich zawodów boulderowych Moc i Siła - Wiosenny Maraton W kategorii Kobiet zwyciężyła Gocha Bożek! Serdecznie gratulujemy 🙂 II miejsce zajęła Kasia Makasewicz III miejsce Magdalena Pawlak Pełne wyniki poniżej: W kategorii Mężczyźni...