Halloween na Blok Hausie. Moc i Siła vol. 20

Halloween na Blok Hausie. Moc i Siła vol. 20

Pamiętacie Hardkorowego Koksa? My też słabo. Ten wielki sportowiec przeminął, ale przetrwała nauka, którą nam zaszczepił. Nauka, którą streszczają dwa słowa: Moc i Siła. Tak, jak olimpijczycy wierni idei „szybciej, wyżej, silniej”, tak i zawodnicy startujący w poznańskich zawodach podporządkowali swój trening, dietę i kalendarz rodzinnych imprez pod 20. już edycję imprezy.

 

Halloween zobowiązuje. Zawody połączono z przebieraną imprezą. Dojrzeć można było pokemony, postacie z „Pszczółki Mai” i diabły ze słowiańskich klechd. Generalna tendencja była taka, że im słabszy zawodnik, tym ciekawsze przebranie i więcej dystansu (głównie do treningu). Na wyżynach półprofesjonalnego sportu, czyli w męskim finale, miejsca na to nie było. Tu dominowali smutni mściciele, milczący wojownicy, którzy widzieli już w życiu wszystko, znają smak chwały i upadku, a spanie w samochodzie wybrali jako sposób na bezdomność. Z tego grona wyłamał się jedynie zwycięzca, który w finale wystartował z doczepionymi skrzydłami. Sędziowie (przekupieni lub zastraszeni) przymknęli na to oko, mimo że dzięki skrzydłom Michał pokonywał finałowe baldy na rękach.

 

Wbrew pozorom, zawody mogły być ciekawsze sportowo niż niektóre poprzednie edycje. Ilość eliminacyjnych baldów zredukowano do 20, co pozwoliło rozegrać finał z prawdziwego zdarzenia. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mieli do pokonania po 3 baldy, a cała finałowa piątka wspinała się równolegle przez 15 minut na jednym z nich. Taka formuła zaowocowała finałem emocjonującym jak finisz płaskiego kolarskiego etapu, a sytuacja na wirtualnym podium zmieniała się jak w kalejdoskopie. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli Adriana Piotrowska i Michał Wrzesiński.

 

20 edycja Mocy i Siły udowodniła, że te lokalne zawody mogą być nie tylko fajne, ale też atrakcyjne sportowo. Tym, którzy się nie stawili, wypada nie przegapić kolejnej edycji. Wszak sezon panelowy zbliża się wielkimi krokami!
Łukasz Tyma

 

Routsetterzy
Wojti Kaczmarek i Rafał Szewczyk

Organizatorzy i Partnerzy
Szkoła Wspinania ProClimbing
Blok Haus
head crash
Fizjoterapeuta Bartosz Zieliński
Sklep Górski Taternik

Wyniki finału kobiet
1. Adriana Piotrowska
2. Paulina Mazurek
3. Magdalena Lubik
4. Maria Wyrwińska
5. Ania Przybyłowska

Wyniku finału mężczyzn
1. Michał Wrzesiński
2. Kuba Zeman
3. Bartosz Pazoła
4. Damian Stępień
5. Łukasz Tyma

Zdjecia: TU.
Autor: Zinnnejplanety

Dodaj komentarz